Spiżarka ZagrodySpiżarka Zagrody

Zapraszamy do zakupów staropolskich,  ekologicznych wędzonych  wędlin i mięs ,a także przetworów z owoców i grzybów.Nasze wędliny

Boczek wędzony  
100g
4,50zł
Piękny kolor i charakterystyczny smak peklowany przez ponad 3 tygodnie w specjalnej zalewie ,wędzony 2 dni.
Schab wędzony na zimno  100g
4,50zł
Wyraźny, intensywny smak ,zachowuje swoją świeżość przez minimum kwartał .Wytwarzany tradycyjnie.
Kiełbasa wiejska
100g
3,30zł
Krucha kiełbasa wieprzowo-wołowa ,intensywnie doprawiana pieprzem, mieszanką ziół, czosnkiem i solą.
Kiełbasa swojska  100g
2,90zł
Krucha o delikatnym smaku majeranku ,doskonała jako przekąska, czy nawet  na  grilla .
Kiełbasa palcówka 100g
3,70zł
Delikatna ,nazwa pochodzi od ręcznego napełniania, grubo mielona ,wieprzowa z dodatkiem ziół i przypraw.


Nasze miody

MIÓD AKACJOWY

Miód akacjowy jest delikatny w smaku i pozostaje najdłużej w stanie płynnym. Doskonały jako polewa do lodów, deserów oraz do smarowania pieczywa. To najlepszy wybór dla osób lubiących miód lejący. Stosowany jest w leczeniu przewodu pokarmowego, działa uspokajająca i wspomaga leczenie nerek oraz układu moczowego. Zjedzenie dwóch- trzech łyżek miodu akacjowego powoduje bardzo szybki spadek (~15%) alkoholu we krwi, dostarczając nam jednocześnie potrzebnej energii. Cieszy się również dużym powodzeniem u dzieci, które doceniają jego delikatną słodycz.

MIÓD LIPOWY

Miód lipowy to jeden z najczęściej używanych miodów. Cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzinnych konsumentów, ze względu na swoje lecznicze właściwości i doskonały smak. Posiada silne właściwości antybiotyczne, działa napotnie i obniża gorączkę. To właśnie miodem lipowym najlepiej słodzić herbatę, czy mleko. Nie tylko nadaje im charakterystycznego smaku, ale pomaga leczyć przeziębienia, grypę, anginę. Wspomaga pracę serca i układu krążenia oraz układu nerwowego. Stosowany jest w chorobach kobiecych, a duża zawartość fruktozy sprawia, można go polecić dla chorych na cukrzycę niezależną od insuliny (koniecznie trzeba dokonać konsultacji z lekarzem prowadzącym).

MIÓD WIELOKWIATOWY

Typowy wielokwiat. Najczęściej spotykany w konsumpcji miód. Z pewnością miód ten dostarcza zdrowej energii, jego spożywanie nie obciąża wątroby, a często wpływa na jej oczyszczenie. Wspomaga pracę mięśnia sercowego i doskonale nadaje się jako podstawowy miód konsumpcyjny. Smarujemy nim pieczywo, słodzimy herbatę czy kawę (nie za gorące!). Miód wielokwiatowy jest godny polecenia dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowie i smak za niewielkie pieniądze..
Przetwory

Jagody deserowe200g9,50zł

Borówki nisko-słodzone
200g9,50zł
Żurawina nisko-słodzona
200g9,50zł
Miód wielokwiatowy200g9,50zł
Miód akacjowy200g9,50zł
Miód lipowy200g9,50zł
Podgrzybki marynowane350g13,50zł
Kurki marynowane350g15,50zł
Borowiki marynowane350g19,50zł